Arama

Türk Sineması

Kaplanoğlu: Kalplerde görünmez duvarlar var

Kaplanoğlu: Kalplerde görünmez duvarlar var

Adana Film Festivali’nde maruz kaldığı kabalıkla gündeme gelen Yönetmen Semih Kaplanoğlu, son filmi “Buğday”da tam da ayrımcılığa maruz kalan insanları resmediyor. Türkiye Gazetesi'ne konuşan Kaplanoğlu “İnsanların kalplerinde duvarlar var. Sinema, içimizdeki görünmez duvarları gösterebiliyorsa önemlidir. Yoksa ne işe yarar ki?” ifadelerini kullanıyor.

Türk sineması Güney Afrikada

Türk sineması Güney Afrika'da

Güney Afrika'da 5. Türk Film Festivali başladı. Festival kapsamında Pretorya, Johannesburg ve Durban şehirlerinde "Nadide Hayat", "Selvi Boylum Al Yazmalım", "Eyvah Eyvah" ve "Annemin Yarası" filmleri gösterilecek.

Çanakkale Savaşı filmleri 15 Temmuzda halkla buluşacak

Çanakkale Savaşı filmleri 15 Temmuz'da halkla buluşacak

Çanakkale Savaşı ve kahramanlarını 360 Virtual Reality teknolojisini kullanarak filme alan sihirbaz Necmi Yıldırım, filmleri son teknoloji ile donatılmış özel bir tır tasarlayarak 15 Temmuz'da seyircinin ayağına getirecek.

15 Temmuzu yazacak yazar ve senaritslere ihtiyacımız var

"15 Temmuz'u yazacak yazar ve senaritslere ihtiyacımız var"

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yayman, "Türkiye'de, Türkiye'nin, İstanbul'un, şehirlerimizin, asıl önemlisi insanımızın ve 15 Temmuz'un hikayesini yazacak, yazarlar, şairler, sinema sanatçıları, senarist ve sanatçılara ihtiyaç var." dedi.

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN