Arama

Siyaset

Akdeniz’de Türkiye’nin de hakkı var

Akdeniz’de Türkiye’nin de hakkı var

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, sadece Karadeniz değil Akdeniz'de de petrol aramalarında daha aktif olunacağını belirterek, "Akdeniz birinin gölü değil. Uluslararası hukuka dayalı Türkiye'nin hakkı olan bir yer. Biz de daha aktif olacağız" dedi

FETÖ davalarında inkar, yedek senaryoların bir parçası

'FETÖ davalarında inkar, yedek senaryoların bir parçası'

EÜ Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tosun, FETÖ sanıkları hakkında, "İnkar üzerinden bu yargılama sürecini yönetmeye çalışmaları bilinçli bir çabanın ürünü. İnkar olayı yedek senaryoların bir parçası" dedi.

Türkiyenin maden rezervi ortaya çıkıyor

Türkiye'nin maden rezervi ortaya çıkıyor

Hangi bölgede, hangi madenlerin olabileceğini gösterecek jeokimya haritası için 55 bin numune toplandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak “Neticeler çok güzel. Türkiye’nin taşı da, toprağı da altın” açıklamasında bulunmuştu

FETÖcü sanıklara ‘tek tip kıyafet’ beklemeyecek

FETÖ'cü sanıklara ‘tek tip kıyafet’ beklemeyecek

FETÖ'cü sanıklara tek tip kıyafet düzenlemesine ilişkin bir soruyu cevaplandıran Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Muhtemelen önümüzdeki süreçte çıkacak kanun hükmünde kararnamelerden birine o düzenleme konulabilir." dedi.

Diyanet yıllarca FETÖ’nün söylemlerini seyretmekle yetinmiş

Diyanet yıllarca FETÖ’nün söylemlerini seyretmekle yetinmiş

Pek çok din dışı mevzuyu “kürsü”lerden yani Diyanet’e bağlı camilerden dile getirmişken Diyanet kurum olarak uzun yıllar FETÖ’nün gözleri önündeki “söylem inşası”nı seyretmiş. Oysa, 12 Eylül rejimine rağmen başörtüsü kararını verebilme iradesi gösteren teşkilatın 27 Mayıs sonrasındaki dini yapıların modern ve seküler yönlerinin kuvvetlenmesi, kült ve batıni etkilerin normalleşmesi karşısında benzer dirayeti sergilemesi gerekir.

İttihâd yaşatır, yükseltir; tefrika yakar, öldürür…

İttihâd yaşatır, yükseltir; tefrika yakar, öldürür…

"Hepiniz Allah'ın habl-i metinine, sağlam ipine, Yüce İslâm dinine elbirliğiyle sarılınız. Allah'ın ve Resûlü'nün emirlerine itaat edip nehiylerinden sakınınız. Hiçbir zaman ayrılmayınız. Kalpleriniz, ruhlarınız daima sımsıkı birbirine bağlı olsun.”

Davalar, FETÖcü hainlerin ikiyüzlülüğünü ortaya çıkarıyor

Davalar, FETÖ'cü hainlerin ikiyüzlülüğünü ortaya çıkarıyor

Sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 sanıklı Genelkurmay Karargahı'nda yaşananlara ilişkin davada "darbeyi önlemeye çalıştığını" iddia eden çoğu darbecinin sivillere ateş ederken ve mühimmat taşırken görüntüsü çıktı

BAEnin hadsiz elçisi Yusuf Uteybeden küstah sözler

BAE'nin hadsiz elçisi Yusuf Uteybe'den küstah sözler

Daha önce, "İsrail'le birlikte anılmaktan onur duyarım" diyen Birleşik Arap Emirlikleri Washington Büyükelçisi Yusuf Uteybe'nin "Türkiye veya Katar'a yemek bile organize ettirmem o karara dahil etmem" dediği ortaya çıktı

Hepsinin hedefinde İslam ve Müslümanlar var

Hepsinin hedefinde İslam ve Müslümanlar var

Çıkarcıların, bozguncuların ve teröristlerin dinimizi istismar ederek nasıl kullandıklarını ve neler yapabileceklerini göstermesi bakımından tarihi iki olay Müslümanlara ışık tutuyor. Bunlardan birisi Mescid-i Dirar olayı, diğeri ise FETÖ.

FETÖnün ceddi Kadiyânîye kadar dayanıyor

FETÖ'nün ceddi Kadiyânî'ye kadar dayanıyor

FETÖ veya Tahir-ül Kadri gibi yapılanmaların çıkış noktasını ve motivasyonlarının tarihte de bir karşılığı var. FETÖ'nün özellikle Kadıyânîlerle ortak yönleri dikkat çekici. Bu örgütlerin hepsi aslında emperyalizme geçit verip, sömürgeciliğe hizmet etmek amacıyla toplumları ifsad etmeye matuf olarak destekleniyor.

2017 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN