Arama

Siyaset

15 Temmuza yönelik tehlikeler

15 Temmuz'a yönelik tehlikeler

15 Temmuz sonrası Türk insanı, kendisinden önceki nesillerin askeri darbeler karşısında takındığı pasif ve kabullenici tavrın ötesinde bir kahramanlık ortaya koymanın haklı gururuna sahip oldu. Batı tarafından Türkiye’ye yakıştırılan “Bir diktatörün ülkesi” imajı 15 Temmuz’da yıkıldı. Zira diktatör, askeri tarafından halkına karşı korunan kimsedir; halkının askere karşı koruduğu diktatör tarihte görülmüş şey değildir, olamaz.

FETÖ darbe girişiminin ardından ekonomide diriliş destanı

FETÖ darbe girişiminin ardından ekonomide diriliş destanı

Piyasaların, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında yaşadığı travmayı ekonomi yönetiminin akılcı ve proaktif adımları ile hızlı bir şekilde atlatması, Türkiye'nin büyüme ve istihdam yaratma kabiliyetine de katkı sağladı.

Destansı direnişin Bosnalı şahitleri

Destansı direnişin Bosnalı şahitleri

Kimi iş kimi tatil kimi de eğitim gezisi sebebiyle bulundukları Türkiye'de, FETÖ'nün hain darbe girişimine tanık olan Bosna Hersek vatandaşları, o gece şahit oldukları destansı direnişi unutamıyor.

FETÖnün yurtdışına kaçan firarileri

FETÖ'nün yurtdışına kaçan firarileri

FETÖ soruşturmaları ve davalarında haklarında yakalama kararı olan birçok isim, hayatını saklanarak ya da yurt dışında firari olarak sürdürüyor.

Şehitlerinin acısını vatanıyla dindirenler!

Şehitlerinin acısını vatanıyla dindirenler!

15 Temmuz gecesi, kuşkusuz Türkiye’de yaşanan en uzun geceydi. O gece yaşanan hain darbe girişiminde, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla on binlerce insan sokaklara, meydanlara, havalimanına koştu. O uzun gecede ‘Vatansız yaşanmaz!’ diyerek şehadete koşanlardan kimisi asker kılığına girmiş teröristlerce açılan ateş sonucu kimisi tankın altında kalarak kimisi de bombardımanda şehit oldu. Onlardan geriye kalan ailelerinin acısı ise aradan 2 yıl geçmesine rağmen dinmiyor. “Bir ölür, bin diriliriz” diyen şehit aileleri darbecilerin hak ettikleri cezaları verilmesini istiyor.

15 Temmuzun şehadete yürüyen kahramanları

15 Temmuz'un şehadete yürüyen kahramanları

TSK içine sızan FETÖ mensuplarınca gerçekleştirilen hain darbe girişimini durdurmak için işçisi, mühendisi, profesörü, ev kadını, imamı ve emeklisine kadar her meslek ve yaş grubundan İstanbullu alanlara çıktı. Darbe girişimi sırasında cuntacılara karşı sokağa çıkıp tank paletlerine ve helikopterlerden atılan hain kurşunlara karşı bedenlerini siper eden vatanperver halk, İstanbul'daki en büyük can kaybını 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Çengelköy, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önü ve Esenler bölgesinde verdi. Alçak darbe girişimi karşısında Türk halkı vatan savunmasının en şanlı örneklerinden birini gösterdi.

PKK, sivil cinayetlerle neyi hedefliyor!

PKK, sivil cinayetlerle neyi hedefliyor!

PKK geçtiğimiz üç yıl içinde toplam 943 saldırı gerçekleştirdi. Bu saldırıların yüzde 68,8’lik kısmı devletin güvenlik kurumlarına karşı düzenlenirken, yüzde 31,2’lik kısmı sivil hedeflere yönelikti.

15 Temmuz darbe girişiminin aktörleri

15 Temmuz darbe girişiminin aktörleri

Türk adaleti, 2 yıl önceki hain kalkışma sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan, vatandaşların üzerine ateş açan ve birçok olaya karışarak hainlikleriyle ön plana çıkan sanıklara hesap sordu.

ABD ile Rusya arasında sıkışan NATO

ABD ile Rusya arasında sıkışan NATO

Trump'ın NATO'yu "basit bir işbirliği" zemini olarak görmesi, Kırım'ın ilhakını çaresizlik içerisinde izleyen Avrupalı müttefikler için kabus senaryolarının gerçekleşme ihtimalini mümkün kılıyor.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN