Arama

Siyaset

Türkiye, şerefli bir dış politika yürütüyor

"Türkiye, şerefli bir dış politika yürütüyor"

Türk dış politikasını yakından takip eden Arap medya mensupları, Türkiye'nin dünya genelinde mazlumları destekleyen ahlaki bir duruşu olduğunu dile getirirken, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri'nin yapılacağı 24 Haziran tarihinin Türkiye için dönüm noktası olacağı görüşünü paylaşıyor.

Türkiye merkezli yeni dış politika

Türkiye merkezli yeni dış politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim manifestosu, sadece kurumsal esnekliğin ve dayanıklılığın merkezde olduğu bir devlet değil, aynı zamanda bölgesel tehditlere karşı kendini savunabilme yeteneğine sahip güçlü bir devlet olma gerekliliğinin altını çiziyor.

Trump’ın nükleer anlaşmadan çıkması nelere gebe?

Trump’ın nükleer anlaşmadan çıkması nelere gebe?

14 Temmuz 2015’te Viyana’da P5+1 (ABD, Çin, Rusya, İngiltere, Fransa ve Almanya) ile İran arasında imzalanan ve 16 Ocak 2016’da yürürlüğe giren nükleer anlaşma ya da resmi adıyla Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP), 8 Mayıs 2018’de ABD Başkanı Donald Trump’ın anlaşmadan çekilme kararıyla fiilen çökmüş bulunuyor.

Suriyede İsrail-İran savaşına doğru

Suriye'de İsrail-İran savaşına doğru

İran ve İsrail’in Suriye’de bir çatışmaya sürüklenmesi için iki kritik eşik vardı ve halihazırda bu iki eşik de fazlasıyla aşıldı.

Hedef İslam!

Hedef İslam!

Fransa'da, geçtiğimiz günlerde 300 kişinin imzasıyla Kur'an-ı Kerim'den "şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması" yönündeki taleplere, oldukça sert tepkiler geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bildiri ile ilgili “Bunu söyleyenlerin Kur'an-ı Kerim'den haberlerinin olmadığı çok belli de acaba ömürlerinde kendi kitapları İncil'i, Tevrat'ı veya Zebur'u okumuşlar mıdır?” dedi.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN