Arama

Genel

Şair Abdürrahim Karakoç anıldı

Şair Abdürrahim Karakoç anıldı

Türk edebiyat tarihinin önde gelen şairlerinden Abdürrahim Karakoç, "Mihriban'ın Şairi Abdürrahim Karakoç" adlı özel etkinlikte anıldı.

En iyi casusluk temalı ajan filmleri

En iyi casusluk temalı ajan filmleri

Ajan filmleri denilince çoğu sinemaseverin aklına ilk başta 007 James Bond gelebilir; ancak ajan filmlerinin müptelası olan bir kesimin varlığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Özellikle IMDB kullanıcılarının sıralamalarına baktığımızda listede oldukça ilginç ajan filmlerinin yer aldığını görüyoruz. İşte en iyi casusluk temalı ajan filmlerinin listesi…

Köklü devletlerin kriz yönetme stratejileri

Köklü devletlerin kriz yönetme stratejileri

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, ülkeler arasında yaşanan kriz dönemlerinde, köklü devletlerin göreve “tamirci” büyükelçileri getirdiklerini belirterek, “Kriz zamanlarında geleneksel yolları bilen devletler, üs seviyedeki çatışmalar ve askeri çatışma durumunda, diplomasi kurumları hemen harekete geçer ve bir tamirci elçi değiştirirler." dedi.

Türkiyenin Coxs Bazardaki ilk bebeği doğdu

Türkiye'nin Cox's Bazar'daki ilk bebeği doğdu

Sağlık Bakanlığının, uğradıkları zulüm nedeniyle topraklarını terk ederek Bangladeş'e geçen ve Cox's Bazar bölgesine sığınan Arakanlı Müslümanlar için kurduğu sahra hastanesinde ilk Arakanlı bebek dünyaya geldi.

Doğumunun 120’nci yılında Süheyl Ünver...

Doğumunun 120’nci yılında Süheyl Ünver...

İki ihtisaslı tıp doktoru, tıp tarihçisi, ilimler tarihçisi, folklor araştırmacısı, etnograf, yazar, arşivci, ressam, şâir, hattat, ebrûzen ve müzehhib Ord. Prof. Dr. Ahmet Süheyl Ünver, doğumunun 120'nci yılında düzenlenen özel bir etkinlik ile anılacak.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN