Arama

Genel

Şehadete yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir

Şehadete yürüyen kahraman: Ömer Halisdemir

15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye karşı direnişin simgesi haline gelen Ömer Halisdemir, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ele geçirmek isteyen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi “yolun sonunda şehadet” olduğunu bilerek, gözünü kırpmadan öldürdü. Darbenin engellenmesinde büyük rol oynayan Halisdemir, olay yerinde hain darbeci askerler tarafından defalarca kurşunlanarak şehit edildi. Gösterdiği cesaret ve kahramanlık ile adını tarihe altın harflerle yazdıran kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’i rahmetle anıyoruz.

Allah katındaki en yüksek mertebelerden biri: Şehitlik

Allah katındaki en yüksek mertebelerden biri: Şehitlik

Millet iradesinin hiçe sayıldığı o menfur gecede Türk milleti, darbeye yeltenenleri püskürterek, tarih sayfalarında yer alacak şanlı destanı yazdı; gözünü kırpmadan vatanı için her şeyini feda etti. Allah katındaki en yüksek mertebe olan şehitlik vasfına erişti. Korkusuzca vatanı savunan tüm şehitlerimizi, hain darbe girişiminin ikinci yılında rahmetle anıyoruz…

Destansı direnişin Bosnalı şahitleri

Destansı direnişin Bosnalı şahitleri

Kimi iş kimi tatil kimi de eğitim gezisi sebebiyle bulundukları Türkiye'de, FETÖ'nün hain darbe girişimine tanık olan Bosna Hersek vatandaşları, o gece şahit oldukları destansı direnişi unutamıyor.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN