Arama

Necip Fazıl ’ya

Necip Fazıl Saygı Ödülü Teoman Duralı’ya

'in manevi ve kültürel mirasını yaşatmak amacıyla düzenlenen, " 2017" ödüllerini kazananlar belli oldu

Şair, yazar, fikir, sanat ve aksiyon adamı, unvanına sahip 'in, manevi ve kültürel mirasını yaşatmak amacıyla nce verilen " 2017" ödüllerini kazananlar açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle bu yıl 4.'sü verilen ödülleri kazanan isimleri belirlemek için , , Prof. Dr. , Prof. Dr. M. ve Prof. Dr. 'tan oluşan jüri bir araya geldi.

Bu yıl, önceki yıllardan farklı olarak "Necip Fazıl "nün de eklendiği "Necip Fazıl Ödülleri 2017"de 6 ayrı dalda ödül kazananlar belirlendi.

Hem geleneksel hem modern şiir birikimine yaslanarak ve modern Türk şiirinde ana akım içinde kalarak özgün bir eser ortaya koyması nedeniyle "" ödülüne , hikayeciliği ve hikayeler üzerine yaptığı araştırmalardan dolayı "Necip Fazıl ne" ise layık görüldü.

Bu yıl yle , hayata ve dünyaya şaşırtıcı aralıklardan bakış gibi nitelikleriyle de "Necip Fazıl "nü almaya hak kazandı.

Kültür ve edebiyat dünyasında geçmişle bugünü buluşturan çalışmalarıyla "Necip Fazıl "ne N. , eserleri ve yetiştirdiği öğrencilerle Türk felsefe kültürüne, düşünce hayatına önemli katkılar sunduğu için "Necip Fazıl "ne ise Prof. Dr. seçildi.

Bu kapsamda Bosna Hersek ile Türkiye arasında köprü vazifesi gören aydınlardan biri olması dolayısıyla bu yıl ilki verilen "Necip Fazıl Uluslararası Kültür Sanat Ödülü"ne de Bosnalı şair layık görüldü.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN