Arama

Tüm Yorumlar

kalan karakter 1000

Tanrı merkezci insancıllık haberine yapılan yorumlar (1 yorum)

Mind Mind

Anlamakta zorlandığım şey insanların kulluk vazifelerinden çok tasavvuf maskesi isle Yaratıcıyı çözme , anlama, deşifre etme çabasına girmesi. Yazınızdaki yetkinliğin yarifinde , yeri ve göğü tam olarak anlamak ifadesi , Artık tamamdır Allahı çözdük herşey anlaşıldı demek tir ki bu kulluğun sonu , tanrısallığın başı olur. Firavunsal bir yol olur. İnsan iradesi dışında Doğan , iradesi dışında Ölen ve onca yetkinliğine ve muhteşemliğine rağmen wc siz yapamayan dır. Bunların çoğu anlaşılmayacak metafizik denilecek , akılla bilimle ifade edilemeyecek akıldışı alanlardır. Dolayısı ile işimiz önce Kulluk vazifesi olan , Tefekkür , İyi Ahlak. Namaz , Oruç , Zekat , Temizlik ve Taharet vb. Sonrasında bunlarda samimi ve istikrarlı isek Metafiziksel alanlar belki açılır. Özetle Kulluksuz din din değildir. Mmüslüman ceğildir,

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 02.02.2022 13:42
habere yorum yaz!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
2022 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN