Arama

Tüm Yorumlar

kalan karakter 1000

Hangi mehdi gelmeyecek? haberine yapılan yorumlar (2 yorum)

AskER AskER

birşeyin kesin sonucunu insanlar bilemez, birşey vardır veya yoktur şeklinde söylenen kelimeler otomatik olarak geçersizdir. kesin gelmeyecek veya kesin gelecek şeklindeki kelimeler insanların kendi düşünceleridir. Bu dünyada 1 tane Allah var herşeyi yaratan. Bunun harici insanların söyledikleri bilgilerle kıbleye geçerseniz hata edersiniz. tüm dünyayı ol demesiyle yaratan için mehdi diye büyütülen kavram çok küçük birşeydir. Allah ol derse oluyorken bu kendisini hoca olarak adlandıran insanlar nasıl olursa Allahın büyüklüğünü bir kenara bırakıp uydurma dedikleri hadislerle insanlara bilgi veriyorlar. İnsanlar inanmak istiyor ancak bu konular yüzünden dinden çıkan farklı kültür anlayışına ayak uyduran insanların günahlarını alıyorlar. Herşeyi geçtim çok samimiyetimle söylüyorum arkadaşın yaşayan babası 56 yaşında doğduğu günü bilmiyor. Bu insanlar neyin peşindeler? Biz insanların herşeye aklı yetmez. Herşeyin sahibi ne derse o olur fikir üretmek bize düşmez.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 05.02.2020 20:49
ihsan tuncer ihsan tuncer

Cenab ı Allah insanı bireysel olarak sorgulayacağını Kuran da bir çok ayette belirtmişken, insanın yükü mehdiye verip, bireysel mesuliyetten kaçması Kuran la ilgili olmayan mevzudur. Iyilik yine bireyin yapması gereken salih ameldir. Mehdilige kafayı takan topluca ve karşıya düşmanca davranarak hareket eder. Yani bireysel değil ideolojik bakar, aklını değil mehdilik siyasi aklını kullanır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.01.2020 08:41
habere yorum yaz!

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FİKRİYAT veya fikriyat.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2021 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN