Arama

bile etmiyoruz, biz nasıl Müslümanlarız böyle!

Dua bile etmiyoruz, biz nasıl Müslümanlarız böyle!

eden kardeşlerimi elbette tenzih ederim ama ne yazık ki duanın kıymetini bildiği halde dua etmeyen milyonlarca Müslüman var. Tüm dünyada değil, sadece Türkiye'de, duanın ehemmiyetini bilmesine rağmen dua etmeyen milyonlarca Müslüman kardeşleriz biz.

Halbuki dua için Allah'ü Teala , 77. ayette ne buyuruyor:

(Ey Muhammed!) De ki: "Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Siz yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak."

Bu ayete rağmen dua etmiyoruz ne yazık ki. Dua etmeyen milyonlarca Müslüman olarak aslında duanın kuvvetine de inanmış değiliz.

İçimizde belli-belirsiz duanın gücüne yönelik mütereddit bir inanç var ama bu mütereddit inanç bir türlü sağlam güvene ne yazık ki dönüşemedi. Sağlam bir inanca dönüşememesinin sebebi ise "hala duanın gücüne yönelik kaygılanmızdır".

Bunun da sebebi, Allah'ü Tealaya, duayı kabul etmesi ya da etmemesi manasında, haşa, güvenmememizdir.

Kendi kendimize, "Allah benim duamı kabul etmez" şeklinde bir inancımız var. Böyle bir inancın oluşmasına sebep olan etken de Allah'tan beklediğimiz karşılığın bizim istediğimiz vakitte gerçekleşmemesidir.

Halbuki duanın hangi süreçte ne zaman daha faydalı olacağını Allah daha iyi bilir.

Bu nedenle Allah'ü Teala 11.ayette

"İnsan hayra da dua eder, şerre de dua eder, insan çok acelecidir" diyerek bizim aceleciliğimize dikkat çekmektedir.

Yine bu ayette , insanın şerre de dua ettiğini söyleyerek, kendisi için hayırlı olmayan şeyler istediğine de dikkat çekmektedir.

Kendimiz için hayırlı olmayan şeyleri vermediği, hayırlı olanları da bizim istediğimiz sürede nasip etmediği zaman da dualarımızın kabul olmadığını zannediyoruz.

Bir de daha başka bir konu olarak, duanın gücünü kavrayabilmiş olamayanlarımız var.

İşte muhtemelen bu ve hiç ihmal edemeyeceğimiz TEMBELLİĞİMİZ gibi sebeplerle ne yazık ki DUA BİLE ETMİYORUZ.

Aklımızdan geçen temennilerle yetiniyoruz. Evet belki onlar da duadır ama lütfen vakit ayırıp,

Allah'ü Teala'dan,

CEPHEDE AYNI ZAMANDA BİZİM İÇİN DE CANLARI PAHASINA SAVAŞAN YİĞİTLERİMİZE ZAFER İSTEYELİM.

Sadece içimizden geçirdiğimiz temennilerle geçiştirilecek bir süreçte değiliz. Sadece içimizden geçirdiğimiz temennileri dua saymakla haşa hem Allah'ü Teala'ya hem de kahraman yiğitlerimize saygısızlık yapmış, onlara verdiğimiz değerin ne kadar olduğunu da göstermiş oluruz.

Şimdi Allah'ü Teala'dan özel bir randevu isteyin, Dua için özel bir vakit ayırın, Allah'ü Teala ile yalnız kalın ve ondan isteyin ve

HER ŞEYDEN ÖNCE DUANIN GÜCÜNE LÜTFEN İNANMAYA KENDİNİZİ ZORLAYIN.

Bakın ondan sonra neler olacak. Keşke olsam ama kesinlikle iyi Müslüman olamayan şu satırların yazarı kardeşiniz, Dualar ederek sayısız nimetlere ulaşmıştır. Bana lütfen inanın, Dua ederek gark olduğum ikramların sayısını gerçekten bilmiyorum. Dua ederek şaşırtıcı sonuçları yüzlerce kez gördükten sonra dualarımda " Allah acaba kabul eder mi?" diye tereddütler geçirdiğimden dolayı defalarca mahcup olmuş bir kardeşinizim.

bunu fazlasıyla hak etmiyor mu?

Çok fazla vaktinizi almaz. Yolda giderken, otururken vs de dua edilir ama bir de kısa da olsa Allah'la yalnız kalın ve O'ndan isteyin. Fetih suresini bir kez de olsa manası ile birlikte okuyun ve Allah'ın bize neler söylediğine kendi gözlerinizle şahit olun.

Ne olur Dua edin.

Dua edin denildiğinde, herkes aynı senin düşündüğün gibi "başkaları ediyor" diye diye dua etmiyor ne yazık ki bilesiniz.

Kahramanlarımız duadan mahrum savaşıyorlar,

SIRF SENİN TEMBELLİĞİN YÜZÜNDEN.

Unutma! SENİN YAPMADIĞIN DUAYI KİMSE YAPMIŞ OLMAYACAK.

Bir kenara çekilin, Allah'la yalnız kalın ve Rabbimizden isteyin ve inşallah Allah'ın nasip ettiklerini de hep birlikte görelim.

BU DUA SEANSLARINI DA HEP BİRLİKTE TEKRAR EDELİM İNŞALLAH.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN