Arama

Kuvayi Milliyeyi de mi CIA yönetti

Kuvayi Milliyeyi de mi CIA yönetti Yılmaz Özdil

Her resmi gibi görünen otoriteye karşı yapılan silahlı mücadeleyi illa da CIA taktiği ile oluyor iddiasında bulunuyorsan, İstaklal Harbi zamanında Kuvayi Milliye'nin verdiği mücadeleye de CIA taktiği ile oluyor derdin demekki.

'daki otoritesine karşı iddia edilen(iddia edilen diyorum, doğruluğunu kim ispat edecek göreceğiz) silahlı mücadeleyi CIA organize ettiyse, sen o zamanda yaşasaydın Kuvayi Milliyenin cihadına da CIA eliyle yapılan bir mücadele derdin demekki.

Evet, Dünyanın her bölgesinde yapılan karşılıkta bir CIA parmağı aramak doğrudur. Ancak, Arakanlı mazlum Müslümanları, Myanmar idaresine karşı silahlı mücadeleye kalkışmış gibi göstermek doğru kaynaklı bir bilgi midir? Eğer doğruysa Batılıların eliyle semirtilmiş , El-Kaide, Şebab, Boko Haram gibi örgütlerinin nasıl kurulduğunu da gördükten sonra, Arakan'da var olduğu iddia edilen bu silahlı örgütün Batı kaynaklı bir örgüt olmadığına nasıl ikna oldunuz.

Batı kaynaklı kandırılmış bir örgütse eğer buradaki Müslümanların temsilcisi konumunu onlara nasıl verdiniz. Bu var olduğu iddia edilen örgüt Arakan Müslümanlarını ne derece temsil hakkına sahiptir. Buna nasıl ikna oldunuz. CIA kaynaklı hareket olduğunu yazıyorsunuz da oradaki Müslümanları sürmek için İslamcı Örgüt yalanıyla Batının tezgahlamış olduğu danışıklı döğüş olmadığına emin misiniz?

Güya İslamcı bir terör örgüt üretilecek, bu örgüt Myanmar otoritesine saldıracak, Myanmar idaresi de bu örgütün ona verdiği fırsatı kaçırmadan buradaki silahsız siviller dahil tüm Müslümanları sürecek? Buna belki komplo teorisi dersin ama böyle olma ihtimali hiç yok mudur? Böyle ise eğer, vicdanın, sivil katliamına karşı hiç mi harekete geçmiyor?

Ya da zalim, soykırımcı Myanmar idaresine söyleyecek bir çift söz bulup yazamadınız mı? Zihniniz böyle mi çalıyor? Yani zalimi görmeme üzerine mi kurgulandınız? Her karışıklıkta mazlum suçludur öyle mi? Neden ?! ödüllü Myanmar idaresine yönelik bir eleştiriniz dahi yok? Yazık ama!

Ya da senin dediğin gibi Parasını Suud Hükümetinin verdiği kendi imkanlarıyla kurulmuş bir terör örgütü olduğuna inanıyorsan, Müslümanlar o kadar saf değil. Daeş, El-Kaide, Şebap, Boko Haram gibi örgütlerin kandırdığı saf Müslümanların dışında Arakan'da, Myanmar idaresine karşı savaştıracak ahmak Müslüman fazla bulamazlar. Neden? Çünkü, burada Müslümanlar, kendilerini Myanmar idaresine karşı çıkacak derecede güçlü bulmazlar ve böyle bir serüvene kalkışmazlar. Buradaki nüfusları çok azdır. Nüfusları çok da olsa, ahmak sınırlı Müslümanların dışında kimse böyle bir tehlikeye girmez. Böyle bir serüvene Müslümanlar değil, kimse kalkışmaz.

Velev kalkışsa bile Barış ödüllü Myanmar idaresinin teröristle, sivili ayırma gibi bir mecburiyeti yok mudur? Gelsinler, sivili ayırarak terörle mücadele nasıl yapılır, Türkiye'den öğrensinler. Ya da sen onlara söylersin. Ama sen onu da söylemezsin. Sen Türkiye'de terörle mücadelenin hakkaniyetle yürüdüğüne de ikna olmuş değilsin. Eğer inanıyorsan söyle o zaman.

Suriye, Irak, Somali, Nijerya ve gibi yerlerde bu örgütlerin peşine takılan ahmak Müslümanlar vardır, ancak Arakan'daki Müslümanlar, nüfus olarak da kendilerini çoğunlukta buldukları için bu örgütlerin oyuncağı olabilirler. Fakat şahsen, nerede olursa olsun ben bu örgütlerin oyuncağı olmuş Müslümanları onaylamam. Akıllı olsalar da oyuncak olmasalarmış. Bunu da söylerken "hırsızın hiç mi kabahati yok" kabilinden, bunları kışkırtan Batılı fitneye söyleyecek hiç sözünüz yok mu Yılmaz Özdil.

Öte yandan Maşallah, iki dakikada oyunu çözdünüz. Derin araştırmalar sonucu Arakan'da terör örgütü buldunuz, bu örgütü Myanmar idaresiyle savaştırdınız ve bu idareye güya silahlı militanlarla birlikte(buna inanmak için kuvvetli deliller gereklidir) masum sivilleri de soykırımdan geçirtecek meşruiyeti kazandırıp işin içinden çıktınız. Eğer Batılıların beyanına bakıyorsanız, sakın unutmayın bu Batılılar, Kuvayi Milliye'yi de resmi otoriteye karşı çıkan isyancılar olarak tanıtıyordu. DEMEK BU KÖŞEDE O ZAMAN DA YAZIYOR OLSAYDINIZ, BİZ KUVAYİ MİLLİYEYİ SİZİN KALEMİNİZDEN İSYANCILAR OLARAK MI OKUYACAKTIK. ÇOK YAZIK!

Öte yandan şehitliğe sahip çıkma meselesine gelince, gerçekten dediğiniz gibiyse yanlış olmuş. Şehitliğe elbette sahip çıkılmalıymış. Ama geçmiş, sayısız tecrübelerden sonra şahsen sizin şahitliğinizi taraflı bulduğum için buna da ihtiyatlı yaklaşılması, bu konuda suçlanan tarafa da söz verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Neden? Çünkü bu hükümetin sadece Arakan ya da başka bir yer değil de Osmanlı Bakiyyesi 24 milyon kilometre kare topraklarda ecdad yadigarı eserlere, şehitliklere nasıl sahip çıktığını bizzat gözlerimle gördüklerimden de çok iyi biliyorum.

Eğer bilmiyorsan, Orhun Abidelerine giden 55 km'lik asfalt yola bak, orada Türkiye'nin izini göreceksin. Ya da Türkmenistan-Merv'deki Selçuklu Sultanı Sencer Türbesine, Bosna-Vişegrad'daki köprüye, Makedonya-Üsküp'teki Camiye, Kosova-Prizren'deki Sinan Paşa camisine, Üsküp'teki tarihi çarşıya, Balkanlardaki birçok mezarlıklara ve burada yazamayacağım kadar nicelerine bak anlar ve öğrenirsin. Ecdadının eserlerine bu kadar sahip çıkan bir başka idare gösteremezsin.

çıkarları için Arakan'a müdahale meselesi de tam bir iftiradır. Arakan'a Amerikan çıkarları için müdahale ediyorsak, Suriye'den gelen mültecileri Amerikan çıkarları için mi misafir ediyoruz. Sultan Abdülmecit Macar ve Polonyalı Mültecileri Amerikan çıkarları için mi muhafaza etmişti. İspanya'dan kaçan Yahudileri, Bizans önünden kaçan yine Yahudileri ve Ermenileri Amerikan çıkarları için mi muhafaza etmiştik. Mora'da Kardinal külahı görmektense, Osmanlı Sarığı görmeyi tercih ederiz diyen Rumları Katolik zulmünden Amerikan çıkarları gereği mi korumuştuk? Biraz tarih okuyun. Mazlumlara kucak açmak bize ECDADIMIZDAN YADİGAR'dır. Ama sanırım siz, ECDAD YADİGAR'ı dediğimiz bu güzel hasletlerden de rahatsız olursunuz. Eğer olmazsanız tabi ki memnuniyet vericidir bu.

Vicdanın ses alamıyor sanırım ama gözlerin de mi görmüyor. Amerikan çıkarlarına hizmet etmek bir yana bugün çıkarlarına Suriye'de mani olan devletin Türkiye olduğunu da mı görmüyorsun. Amerikalıların PYD'ye devlet kurdurma operasyonuna Fırat Kalkanı hareketiyle engel olan devletin Türkiye olduğunu hala göremediysen günlük yazıları bir daha oku lütfen.

Yazı yazıyorsun, ilkeli, dürüst olman gerektiğini size hatırlatacak değilim ama en azından bu konuda yazdıkların yanlıştır Yılmaz Özdil.

Ne kadar sahiplenirsin bilmiyorum ama senin de Devletin olan Türkiye bugün, Amerikalıların kara gücü PYD'ye Dünyayı dar ederek, Amerikalıların en azından Suriye'de etkin olmasına mani olmaya çalışıyor ve bu konuda da ciddi kazanımlar elde ediyor. Bari bunları sakatlama Yılmaz Özdil.

Prof. Dr.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN