Arama

Tarih sona mı erdi- 2

Tarih sona mı erdi- 2

Tarihte yaşanan katliam, , işgal, sürgün türü vahşetlerin bitmediğine ilişkin kanaatlerimiz her yeni olayla tekrar tekrar pekişmektedir. 'nin 1991'deki ilk 'a saldırısı ve daha sonraki Irak işgalleri, sizin için ikna edici bir örnek değil midir mesela? Irak'a yapılan saldırı ve işgaller sonucunda 1,5 milyondan fazla insanın ölmesi ve milyonlarca insanın yerlerinden yurtlarından olmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Veya "" adı altında tüm İslam Ülkelerinde yapılan zulüm, katliam, sürgün, soykırım, işgal türü felaketler sizce vahşet sıfatını henüz kazanmadı mı? En son 'de katledilen 650 bin insanın vahşice öldürülmesi Saldırılarının bitmediği, tarihte kalmadığı duygusunu bize ispat etmeye yetmeyecek mi?

Ya da daha sonra yapılan işgali, yine bir örnek teşkil etmez mi? Kendisinden kopup bağımsızlığını ilan eden diğer devletlere ses çıkarılmaz hatta onaylanırken Bosna-Hersek'in de 1992'de 'dan kopmasından sonra gerçekleşen Sırp Saldırılarına dünyanın kayıtsız kalması normal bir durum mudur? Sözüm ona Uluslararası Mahkemece de soykırım kabul edilen Srebrenica Soykırımının geçmişte yaşanan soykırımlardan nasıl bir farkı vardır da size aynı soykırımların halen devam ettiği kanısını uyandıramıyor?

Slovenya, Hırvatistan, Yugoslavya'dan koparken, oralara da olmuş ama yine başta Hıristiyan olmak üzere onlara yakın dünya, ortaya koyduğu tepki ile bu saldırıları durdurmuş fakat yine Yugoslavya'dan kopan bu kez yarısını Müslümanların teşkil ettiği Bosna-Hersek koptuğunda ona yönelik Sırp Saldırılarına Barışsever?! Dünya 3,5 yıl seyirci kalmıştır.

Bu öldürülenler tarihin geçmiş dönemlerinde insandı da şimdi mi değil ve belki de biz bu yüzden geçmişte yaşanan zulüm, katliam, sürgün, soykırım, işgal türü felaketlerin halen devam etmediği vehmini hissediyoruz. Geçmişte yaşanan zulüm, katliam, sürgün, soykırım, işgal türü felaketlerin, bugünkülerden ne gibi bir farkı vardır da biz bu tür vahşetlerin bittiği kanaatini taşıyoruz?

Kurban Bayramını idrak ettiğimiz 'de tekrar dünyanın gözünün içine sokula sokula yapılan Soykırımının diğerlerinden farkı nedir de biz, Dünyanın geçmişte yaşanan zulüm, katliam, sürgün, soykırım, işgal türü felaketlerden ders aldığı ve bunları bir daha tekrarlamayacağı duyguların sahibiz?

Bu örnekleri, Dünyanın her bölgesinden olacak şekilde çeşitlendirmek ne yazıkki mümkündür. Tarih aynı hızıyla devam etmektedir. Yaşadığımız şu günlerde tarihi katliamla yapanlarla onu yazanlar aynı kişiler, Yani Batılılardır. Yani Tarihi yapanlar kendi kendilerine saygı duyuyorlar, soykırım olarak yaptıkları tarihi, geri kalmış ülkelere Demokrasi Götürme Müdahalesi?! olarak yazdırıyorlar. Tarihi yapan saldırganlarla bunu "Medeniyet Götürme Hamlesi" olarak yazanlar aynı kişiler, yani vahşi .

Tarihte yaşanan Batılı vahşetin aynı şekilde devam ettiğinin daha iyi anlaşılması için çok kısa süre önce başlayıp halen devam eden saldırı, işgal, sürgünleri teker teker yazalım.

İlk 1989 yılında 'da başlayan 'le önce Komünist Yönetim devrilmiş, daha sonra 1993 yılında ve Slovakya olarak ikiye ayrılmıştır.

1990 yılında Sovyetler Birliği dağıtılarak, içinden Rusya dahil 15 devlet çıkardılar.

1990 yılında , 'yı topraklarına kattı.

1990 yılında Kuzey Osetya, bağımsızlığını ilan ederek Gürcistan'dan kopmuştur.

1991 yılında Yugoslavya dağıtılarak içinden 7 tane devlet çıkardılar.

2002 yılında Endonezya'dan sessiz sedasız, Doğu Timor adında Hıristiyan bir devlet çıkardılar. Doğu Timor, tek bir damla kan dökülmeden bağımsızlığına kavuşmuştu, çünkü bu devlet Hıristiyan bir devletti. Bosna-Hersek gibi Müslüman bir devlet olsaydı, yüzbinlerce kayıp vermek zorunda kalabilirdi.

2011 yılında 'ı bölerek, içinden adında Hıristiyan bir devlet çıkardılar.

Perşembe'ye Devam edeceğiz İnşallah

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN