Arama

Deniz Baykal Ayağa Kalk!

Deniz Baykal Ayağa Kalk!

Böyle hitabımın lütfen kusuruna bakmayın. Yaşınıza hürmetim vardır. Ayrıca çok olmasa da olsa katıldığım bazı fikirleriniz de vardır.

Ayrıca bu hitap şeklim asla saygısızlık amaçlı değildir. Hitabımın sebebi, eğer inisiyatif almazsanız gelecekte tarihin sizi bu şekilde yargılayacağını hatırlatma niyetimden kaynaklanmaktadır. Aşağıdaki parça parça alıntılanmış ifadeler, 2017 Ramazan Bayramı sebebiyle yapılmış sizin açıklamalarınızdır.

"Olayın içinde soğukkanlı, Türkiye'nin yararlarını gözeten, milletin ortak menfaatini düşünen, bunu...

…Türkiye'nin şimdi 3,5 milyon bir göçmeni ağırlamak konumunda kalması, Ortadoğu'nun böylesine bir yangın yerine dönüşmüş olması, oluk oluk kan akan bir coğrafyaya dönüşmesi bizim de ne yazık ki bu konuda bu süreç şekillenirken yapmış olduğumuz hatalarla da ilgilidir… Artık çok karmaşık bir tablo ortaya çıkmıştır. Bu karmaşık tablo da karmaşıklığa uygun esnekliği, kıvraklığı, ülke yararına gözetmeyi temel angajmanlardan uzak durarak ülkesini önceleyen bir anlaşmayı esas alan bir yaklaşıma ihtiyaç var. Kaygıyla, tedirginlikle izliyorum.

… Türkiye'yi gözetmeliyiz, Türkiye'nin istikrarını gözetmeliyiz. Bunu gözetirken de anlamaya çalıştığım nokta bu kargaşa içinde eli kolu bağlı, tamamen uzaktan seyirci konumunda olmalıyız teklifini yapmıyorum. Şartların gerektirdiği inisiyatifleri elbette almalıyız…

Ben de bunu diyorum işte. İNİSİYATİF almazsanız, Ortadoğu batağında birliğini istikrarını korumaya çalışırken, BAŞLATILAN BU YÜRÜYÜŞ HAMLESİ Türkiye'nin kesinlikle hayrına olmayacaktır ve siz de bundan İNİSİYATİF ALMADIĞINIZ için sorumlu olacaksınız. Gelecek nesiller sizi sorumlu tutacaktır.

Daha dün 27.06.2017'de Türkiye, bölge halkına eziyet eden, onu göçe zorlayan, Türkiye'ye teröristlerini ve silahlarını gönderen, Türkiye'nin güneyinde bir terör devleti kurarak ülkemize saldıran PYD'ye daha fazla dayanamayan Türkiye top atışlarına başladı.

Ne yapmalıydı Deniz Baykal? Türkiye beklemeli miydi? Ya da Terör devleti kurulmasına nasıl mani olunacaktı. Cerablus operasyonu olmasaydı, Tel Abyad-Kobani ve Afrin arasındaki boşluk kapanmıyor muydu? Gözlerimizin önünde gerçekleşmedi mi bu.

Şimdi aynısı olmuyor mu? ABD silahları ile PYD, Güneyimizde TERÖR DEVLETİ kurmuyor mu? Bu durum karşısında ne yapmalıyız Sayın Baykal. Bu konuda yukarıdaki sağduyulu ifadeleriniz son derece yerinde ifadeler, ancak yeterli değil.

Şimdi soruyorum PYD'nin terör devleti kurmaya çalıştığı şu aşamada BİZ NE YAPMALIYIZ? Sayın Baykal.

Devlet, bu terör oluşumunu bütün gücüyle şehitler vererek önlemeye çalışıyor. Allah yardımcıları olsun. Bizleri de Allah onlara yardımcı kılsın.

Devlet, bunu önlemeye çalışıyor çalışmasına da adeta bir Can Pazarının yaşandığı, Türkiye'ye saldırıların olduğu bu hengamede KILIÇDAROĞLU ne yapıyor acaba?

Sayın Baykal, İnisiyatif almalısınız. İnisiyatif almazsanız işte o zaman Tarih sizi yargılayacaktır. KILIÇDAROĞLU, ateşlerin içinde kavrulan ortamda bu hamleyi başlatarak neden Türkiye'yi iki ateş arasında bırakıyor.

Bu haliyle Serif Hüseyin'in yaptığı ayaklanmanın bugünkü örneğini sergilemiyor mu? Buna sessiz kalamazsınız Sayın Baykal!

İki ateş diyorum çünkü 27.06.2017 itibariyle dün Afrin'i top atışlarıyla vuran Türkiye'nin bu hamlesi sıcak çatışmaya dönerse ve öte yandan KILIÇDAROĞLU'nun bu hamlesi bir GEZİ KALKIŞMASI'na dönerse (ki kanaatim kuvvetle muhtemel bu amaç için yürüdüğü yönündedir) Türkiye iki ateş arasında kalmayacak mı?

Ya da siz de iki ateş arasında kalacağını bile bile mi destekliyorsunuz? Yoksa bu konuda hiçbir fikriniz mi yok?

KILIÇDAROĞLU, ateşle oynuyor, siz de hem destekliyor hem de karşı çıkmayarak sessiz kalıyorsunuz. Bu durumda (Allah korusun)gelecekte olması muhtemel dıramların siz de ortağı olacaksınız.

Sayın Baykal, kimse saf değil, siz de değilsiniz. Bu kişiyi durdurun. Biliyorsunuz ki hayır amaçlı değil bu yürüyüş. Siz de biliyorsunuz, hiç güzel şeyler olmayacak. Nasıl destek olur ya da sessiz kalırsınız. Sizin bildiğinizi halk da biliyor. Sessizliğiniz fark edilmiyor zannediyorsanız, bilin ki halk "Deniz Baykal da bu işe ortak mı" diyor.

Sayın Baykal, herşey toplumun gözünün önünde oluyor ve herkesin aşağı yukarı bir kanaati var bu yürüyüş için ama bu kanaatler hiç de iyi şeylerin olmayacağı yönünde.

İşte bu şekilde Sessiz kaldığınızda, Tarih ve Toplumun yargılamasından kurtulamayacaksınız.

Daha düne kadar Kurultay da kurultay diyordunuz. Neden SUSTUNUZ?

Sayın Baykal, kimse saf değil, Söyleyin lütfen. NEDEN SUSTUNUZ? SESİNİZ NEDEN KESİLDİ? Artık neden Kurultay da kurultay demiyorsunuz? Kurultay toplandı da kamuoyunun mu haberi olmadı?

Türkiye, sınırlarını koruma uğruna şehitler vere vere ölümcül mücadelelere girecek, KILIÇDAROĞLU, GEZİ KALKŞMASI gibi bir kalkışmanın şartlarını hazırlayacak, siz de sessiz kalacaksınız, Öyle mi?

Halk da kendisini bu şartlarda yalnız bırakan BAYKAL'ı tarih önünde yargılamayacak öyle mi?

Sayın Baykal, BU ŞAHSI SADECE SİZ DURDURABİLİRSİNİZ. Bunu ülkeniz için yapın. Bu da belki Sayın Erdoğan'ın işine yarayabilir. Siz burasını düşünmeyin. Sayın Erdoğan'dan önce ülkenizin işine yarayacak.

Sınrlarının yanıbaşında bir terör devleti kurmaya çalışan PYD'ye karşı devletini, askerini, polislerini, şehitlerini yalnız bırakırsan, SAKIN BUNUN UNUTULACAĞINI DÜŞÜNME!

Kamu Vicdanı seni mahkum edecektir.

Milletin, bu sessizliğini, unuttuğunu düşünme. Deniz Baykal'ın ağzı var, konuşmak için imkânı da var. Konuşmuyorsa, konuşamadığından değil, seyirci kaldığından ya da ortak olduğundandır diyecek Millet.

Yoksa yürüyüşte şiddet olmayacak sözüne mi inandırdılar seni. İnşallah olmaz elbette. Gezi Kalkışmasında olmadı mı? Yoksa siz Gezi Parkında olanlara siz de KILIÇDAROĞLU gibi "barışçıl, bütünleştirici, demokratik eylemler mi" diyorsunuz?

İşte bu yürüyüşün sonunda, KILIÇDAROĞLU'nun anladığı "barışçıl, bütünleştirici, demokratik eylemler" olursa ki hedef o yöne evriliyor, işte o zaman da gözler Deniz Baykal'ı arayacak ama belki de çok geç olmuş olacak.

Yerli-Milli damarınızı, daha önce birkaç kez yaptığınız gibi yeniden dinleyin ve ülkeniz için çok geç olmadan bir şey yapın Sayın Baykal.

Kimse SAF DEĞİL Sayın Baykal.

Kurultay istiyordun, SENİ KİM SUSTURDU. Bu yürüyüş için mi sustun.

Millet senin suskunluğunu unutmayacak Sayın Baykal!

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
2020 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN