Arama

3 farklı kategoride 3 film önerisi

Sizler için yaşamınız boyunca hayal dünyanızı ve ufkunuzu genişletip sinema literatürüne dair bilgi verecek ve sosyal çevrenizde kültürel açıdan söz sahibi olmanızı sağlayacak 3 farklı kategoride 3 filmi listeledik.

  • 1
  • 18
BİLİM KURGU
BİLİM KURGU

Süre 2s 21dk
Yönetmen Stanley Kubrick
Oyuncular: Keir Dullea, Gary Lockwood, William Sylvester
Tür Bilim kurgu
Ülke ABD, İngiltere

  • 2
  • 18
2001 A Space Odyssey - 2001 Uzay Macerası - 1968
2001 A Space Odyssey - 2001 Uzay Macerası - 1968

2001 A Space Odyssey - 2001 Uzay Macerası - 1968
Stanley Kubrick

Özet:

2001: Uzay Macerası'nda bir grup primat ıssız bir yerde yemek için kavga etmektedirler. Kavgaları, aniden yanıbaşlarında beliren esrarengiz siyah bir taş sebebiyle bölünür. Aniden beliren bu taş, primatların ilk defa alet kullanmasını sağlayacak bir güce sahiptir. Ve böylece evrimin en önemli adımlarından biri olan akıl kullanımı başlamış, insanların şafağı gelmiştir.

Filmin Ay'daki sahneleri tasvir edern çekimleri bir yıldan uzun sürede ve henüz insanoğlu ayak basmadan önce tamamlanmıştır. Neil Amstrong'un seyahati sonrası Kubrick'in en ince detaya kadar -henüz açıklanmamış- gerçeklere bağlı kaldığı şaşırtıcı bir biçimde göze çarpar.

Vizyon tarihi 18 Aralık 2009 (2s 42dk)
Yönetmen James Cameron
Oyuncular: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver
Tür Bilim kurgu, Macera
Ülke ABD

  • 4
  • 18
Avatar - 2009 - James Cameron
Avatar - 2009 - James Cameron

Avatar - 2009
James Cameron

Özet:

Bir hırsızlık olayında ağabeyi ölen yarı felçli Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende misyonunun başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na'vi adında giderek tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Jake, kendilerine özgü bir lisanları, dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan halkın arasına karıştığında doğa ile de bütünleşir. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında bir program meydana getirmiştir. Bu program insanları kısmen insan kısmen de Na'vi haline büründürerek misyon amaçlı Pandora'ya göndermektedir. Bu sisteme gönüllü dahil olan Botanist Dr Grace Augustine ve Jake Sully için başka bir yaşam var olacaktır.

Süre 1s 57dk
Yönetmen Ridley Scott
Oyuncular: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young
Tür Bilim kurgu
Ülke ABD

2019 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN