Arama

: birilerini rahatsız etti!

Erdoğan: Novi Pazar birilerini rahatsız etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip , 'nin uluslararası arenadaki ilişkilerine değindi. Novi Pazar'da gerçekleştirdiği görüşmelerle ilgili duyulan rahatsızlıklar için "Bunlar 'ı falan arka kapısı gördüğü için 'Türkiye buralara uzandı he, olmaz böyle şey. Buna karşı da bazı tedbirler geliştirmemiz gerekir' anlayışının içindeler. Sırbistan Cumhurbaşkanı'nın kabinesi ile bizi karşılaması ezberleri bozan bir girişimdir. 'da halkla kaynaşmamız birilerini rahatsız etmiştir " dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip , 'nde Valiler Toplantısı'nda konuştu.

'ın konuşmasından satır başları:

Bizleri tekrar bir araya getiren İçişleri Bakanlığımıza, sayın Bakan ve ekibine teşekkür ediyorum. İstişare gereklidir. Bir süredir ülkemiz bu coğrafyadaki bin yıllık varlığı ve bekası açısından tarihinin en kritik süreçlerinden birini yaşamaktadır. 2. bir kurtuluş savaşı verdiğimiz bir zaman diliminin tam ortasındayız. içeriden ve dışarıdan kuşatılmaya çalışılıyor. Uzun yıllardır sadece ileri garnizon gibi görülen bir ülkenin aldığı kararları hayata geçirme iradesi göstermesini kul edemiyorlar. Alan elden veren el durumuna gelmemiz birilerinin kabusudur.

NOVİ PAZAR'DA HALKLA KAYNAŞMAMIZ BİRİLERİNİ RAHATSIZ ETTİ

Bunlar 'ı falan AB arka kapısı gördüğü için "Türkiye buralara uzandı he, olmaz böyle şey. Buna karşı da bazı tedbirler geliştirmemiz gerekir" anlayışının içindeler. Sırbistan Cumhurbaşkanı'nın kabinesi ile bizi karşılaması ezberleri bozan bir girişimdir. 'da halkla kaynaşmamız birilerini rahatsız etmiştir.

BU OLAYI ORTAYA ÇIKARAN BURADAKİ BİR BÜYÜKELÇİDİR

Ülkemizin bu yükselişini engellemek, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını durdurmak için çok yönlü kirli bir plan uyguluyorlar. Bu planın içinde ekonomik tetikçilik, millet iradesin tank ve topla esir alma var. Mezhep ve etnik temelli kışkırtmalar var. Terör örgütlerine sahip çıkma, teröristleri baş tacı etme var. Figüran olarak , , , DHKP-C, eli kanlı çeteler de var. Medya manipülasyonları, şahsıma, hükümetimize ve devletimize karşı düzenlenen itibar suikatı da var. Diplomatik teamüllerin ayaklar altına alınması da var. Amerika ile vize gerginliği bunun ifadesidir. Bu olayı ortaya çıkaran buradaki bir büyükelçidir. Amerika'nın stratejik ortağını bir kendini bilmez büyükelçiye feda etmesi kabul edilemez. Biz kabile devleti değiliz. Biz size muhtaç değiliz. Biz sizden paramızla silah istediğimizde 'kongre' diyorsun ama terör örgütüne ücretsiz silah veriyorsun. Niye, "Türkiye'yi güneyden kuşatalım" diye.

ÜZERİMİZE GELİYORLAR, GELECEKLER

Bunlar bizi herhalde görmez, sağır, böyle zannediyorlar. Öyle alışmışlar çünkü ama böyle bir Türkiye yok artık. Uluslararası rekabette de yerini alacak bir Türkiye'yiz. Bunun köşe taşları da sizlersiniz. Sizler dik durusanız bunlar, buralarda en ufak bir cirit atamazlar. Tüm piyonları ile yıllardır besledikleri lejyonerleri ile bunlar üzerimize geliyorlar, gelecekler ama biz sağlam duralım.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN