Arama

Haftanın Fotoğrafları

Sözün bittiği zamanlarda bir tek fotoğraf karesi binlerce kelimenin yerini alır. İşte dünyanın dört köşesinden binlerce kelimenin yerini alan kareler.

 • 1
 • 25
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrailden Gazzeye hava saldırısı

İsrail ordusuna ait bir savaş uçağı, abluka altındaki Gazze'ye hava saldırısı düzenledi. Savaş uçağı, Gazze'nin batısında Said Misshal Kültür Merkezine en az 10 füze attı. Saldırı sonrası bina harabeye döndü. ( Ali Jadallah - Anadolu Ajansı )

 • 2
 • 25
Kabe'de sabah namazı
Kabede sabah namazı

Hac ibadeti için her renk ve dilden yüzbinlerce hacı adayına ev sahipliği yapan kutsal topraklarda, sabah namazları ayrı bir heyecan ile eda edilirken, cuma günü kılınan sabah namazında ise bu coşku daha da artıyor. Mescid'i Haram'a gözyaşları içinde gelen hacı adayları, sabah namazının hazırlıklarına yatsı namazından başlıyor. Önce tavaflarını yapan hacı adayları daha sonra Kabe etrafında Kur'an-ı Kerim okuyup dua ediyor. ( Mustafa Çiftçi - Anadolu Ajansı )

 • 3
 • 25
Avrupa Atletizm Şampiyonası
Avrupa Atletizm Şampiyonası

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 24. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın dördüncü gününde, erkekler 200 metre finali koşuldu. Finalde mücadele eden Türk sporcu Ramil Guliyev, yarışı 19.76'lık derecesiyle bitirerek altın madalya aldı. ( Abdülhamid Hoşbaş - Anadolu Ajansı )

 • 4
 • 25
Plastik ördekler "özel" sporcular için yarıştı
Plastik ördekler özel sporcular için yarıştı

ABD'nin Chicago kentinde "özel" sporcular yararına düzenlenen plastik ördek yarışı renkli görüntülere sahne oldu. Illinois eyaletindeki Özel Olimpik sporcular yararına bu yıl 13'üncüsü düzenlenen etkinlik kapsamında 60 binden fazla plastik ördek kent merkezindeki Wabash Caddesi üzerinden Chicago Nehri'ne bırakıldı. ( Bilgin S. Şaşmaz - Anadolu Ajansı )

 • 5
 • 25
Avrupa Atletizm Şampiyonası
Avrupa Atletizm Şampiyonası

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 24. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın dördüncü gününde, kadınlar uzun atlama eleme yarışları gerçekleştirildi. Eleme yarışlarında Romanyalı sporcu Alina Rotaru da yarıştı. ( Abdülhamid Hoşbaş - Anadolu Ajansı )

 • 6
 • 25
Kayısıya adanan yarım asır
Kayısıya adanan yarım asır

"Dünya kayısı başkenti" olarak anılan Malatya'da yarım asırdır üretim yapan 73 yaşındaki Fahri Sürenkök'ün binbir emek harcayarak, uzun ve zahmetli bir yolculuğun ardından elde ettiği gün kurusu kayısılar, dünyanın çok sayıda ülkesinde ağızları tatlandırıyor. Türkiye'deki 17 milyon kayısı ağacından yaklaşık 8 milyonunu barındıran ve "Hasanbey, Kabaaşı, Hacıhaliloğlu ve Alyanak" gibi birbirinden farklı irilik ve lezzette kayısı çeşidinin yetiştiği Malatya'da, yaklaşık 50 bin aile geçimini kayısı üretiminden sağlıyor. Kentte, yöre insanının en önemli gelir kaynağı olan kayısı, bu işi yapan ailelerin yanı sıra özellikle Güneydoğu ve Doğu'dan gelen çok sayıda mevsimlik tarım işçisine de iş ve aş sağlıyor. ( Ayhan İşcen - Anadolu Ajansı )

 • 7
 • 25
"Türkiye'nin kolezyumu" güneşi görecek
Türkiyenin kolezyumu güneşi görecek

Dünyada ilk psikoterapi yönteminin uygulandığı Asklepion, İncil'de sözü edilen 7 kiliseden biri olan kızıl avlu, Asya Kıtası'nda kurulan en büyük kütüphanenin yer aldığı ve tarihte ilk parşömen üretiminin gerçekleştiği Bergama Antik Kenti, 2014 yılında "Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı" dosyasıyla UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girdi. Yerli ve yabancı turistler, tarihi yapılarının yanında Anadolu'nun kültürel zenginliğini de barındıran Bergama'ya yılın her dönemi ilgi gösteriyor. ( Mahmut Serdar Alakuş - Anadolu Ajansı )

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN