Arama

Duyurular

Toplum tarihi İTÜ’de yazılıyor

Toplum tarihi İTÜ’de yazılıyor

Bilim, teknoloji, toplum tarihi İTÜ’de yazılıyor. İTÜ Bilim ve Teknoloji Tarihi Tezli Yüksek Lisans programı açıldı.Güçlü akademik kadrosu ile disiplinlerarası perspektifte araştırma yapmak isteyenler için son başvuru tarihi 22 Haziran.

Tıpta cerrahi uzmanlık alanları tehlikede

Tıpta cerrahi uzmanlık alanları tehlikede

2017'nin sonbahar döneminde düzenlenen TUS'a giren adayların 3 bin 295'i tercih ettikleri bir uzmanlık alanına yerleştirilirken adayların yüzde 72'si ise üniversite tıp fakültelerine yerleştirildi.

AÖF final sınavı sonuç sorgulama

AÖF final sınavı sonuç sorgulama

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi okuyan öğrenciler 26-27 Mayıs tarihinde uzun bir süredir hazırlandıkları sınava girdi. Binlerce kişinin katılım sağladığı bu sınavın ardından tüm gözler ‘AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak’ sorusunun yanıtına çevrildi.

İMÜ Pedagojik Formasyon başvuruları başladı

İMÜ Pedagojik Formasyon başvuruları başladı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (İMÜ), Eğitim Bilimleri Fakültesi tarafından 2018-2019 öğretim yılı güz dönemi için lisans öğrencileri ve mezunlara yönelik Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılacak.

2018 DGS geç başvuruları başladı

2018 DGS geç başvuruları başladı

2018 yılı DGS (Dikey Geçiş Sınavı) geç başvuruları bugün alınmaya başlandı. Üniversitelerin iki yıllık önlisans programlarından mezun olup dört yıllık lisans eğitimine geçiş yapmak isteyen adayların gireceği DGS'ye başvurmak için verilen ek süre saat 23.59’a kadar devam edecek. Başvurunun geçerli olabilmesi için adayların belirlenen başvuru ücretini bugün içinde yatırması gerekiyor. Peki 2018 DGS geç başvuru ücreti ne kadar?

2018 KPSS ne zaman yapılacak?

2018 KPSS ne zaman yapılacak?

Memur olma hedefini gerçekleştirmek isteyen adayların heyecanlı bekleyiş içerisinde olduğu KPSS'ye ilişkin detaylar belli oldu. ÖSYM tarafından 2018 yılında düzenlenecek KPSS sınav takvimi ve KPSS başvuru işlemleriyle ilgili duyuru yayımlayarak merak edilen ayrıntılar netliğe kavuştu. Peki, 2018 KPSS başvuru tarihi ne zaman? KPSS başvuruları nasıl yapılır?

YDS son başvuru tarihi

YDS son başvuru tarihi

On binlerce kişinin başvuru yapmayı planladığı 2018 YDS Sonbahar Dönemi sınavının ne zaman yapılacağı ve başvuruların ne zaman başlayacağı sınava katılım sağlayacak vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte, 2018 Sonbahar YDS hakkında merak edilen tüm detaylar...

Veri bilimci yetiştiren program

Veri bilimci yetiştiren program

Pazarlama ve finans alanlarında veri bilimci yetiştiren MSc in Big Data and Business Analytics - İTÜ 2018-2019 Güz Dönemi başvuruları başladı.

Dünya Helal Zirvesi İstanbulda

Dünya Helal Zirvesi İstanbul'da

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek olan Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo Fuarı 29 Kasım - 02 Aralık 2018 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi'nin katkı ve işbirliği ile gerçekleştirilecek.

Zeytin çekirdekleri- Chromas konseri

Zeytin çekirdekleri- Chromas konseri

Boğaziçi Üniversitesi, 30 zeytin çekirdeğini ve Chromas Koro'yu bir kez daha ağırlıyor. Zeytin Çekirdekleri ve Chromas Koro, Albert Long Hall'de aynı sahneyi dinleyicilerle paylaşacak. Askıda (öğrencilere hediye edilecek) bilet için ASKIDA BİLET alternatifi de sunulacak. Konserin tüm geliri Ayvalık Yaz ve Kış Okulları projesine aktarılacak.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN