Arama

Duyurular

Dış Ticaret ve Lojistik Zirvesi

Dış Ticaret ve Lojistik Zirvesi

Nişantaşı Üniversitesi bu sene 8’incisini düzenlediği “Dış Ticaret ve Lojistik Zirvesi” ile sektör temsilcilerini öğrencilerle bir araya getiriyor.

İTÜ Tasarım Atölyesi başvuruları uzatıldı

İTÜ Tasarım Atölyesi başvuruları uzatıldı

Geleceğin mimar, şehir plancısı, endüstri ürünleri tasarımcısı, iç mimar ve peyzaj mimarı adaylarına yönelik İTÜ Mimarlık Fakültesi Yaz Okulu kapsamında Tasarım Atölyesi ön başvuruları devam ediyor. Son gün 15 Mayıs!

DOUda genç girişimcilik paneli

DOU'da genç girişimcilik paneli

Doğuş Üniversitesi, Genç Girişimcilik Paneli 08 Mayıs Salı 15.00’da Çengelköy Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Abdülhamid dönemine YTÜde ışık tutulacak

Abdülhamid dönemine YTÜ'de ışık tutulacak

Yıldız Teknik Üniversitesi, Sultan II. Abdülhamid Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türk Tarih Kurumunun ortaklaşa düzenleyeceği “Vefatının 100. Yılında Sultan II. Abdülhamid ve Dönemi Uluslararası Kongresi” 22-24 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Kitlesel fonlama forumu başlıyor!

Kitlesel fonlama forumu başlıyor!

Kitlesel Fonlama Derneği, son yıllarda yükselişe geçen ve girişimcilerin en önemli basamaklarından biri olan kitlesel fonlama (crowdfunding) farkındalığını artırmak için harekete geçti. Sektörün önemli isimlerini ağırlayacak olan Kitlesel Fonlama Forumu, ilk kez 8 Mayıs’ta Nişantaşı Üniversitesi Konferans Merkezi’nde gerçekleşecek.

Festival takviminizi yaptınız mı?

Festival takviminizi yaptınız mı?

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı ve Sahne Sanatları Alanı tarafından düzenlenen FESTİVAL 408, 22-29 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İletişim öğrencilerinden yaratıcı öğrenci festivali

İletişim öğrencilerinden yaratıcı öğrenci festivali

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen yaratıcı öğrenci festivali Project’04, 8 Mayıs tarihinde santralistanbul Kampüsü’nde başlıyor. “Sınırlar” temasıyla kurgulanan festival, fakülte öğrencilerinin yıl boyunca gerçekleştirdikleri projelerini bir araya getirecek. Performanslardan söyleşi ve atölyelere, ödüllü reklamlardan gönüllü kampanyalara öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya koyacakları Project’04 Festivali, 27 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

ALES giriş yerleri belli oldu!

ALES giriş yerleri belli oldu!

ALES giriş yerleri sorgulamak için araştırma yapan adayların beklediği açıklama ÖSYM'den geldi. 6 Mayıs Pazar günü yapılacak ALES sınavı öncesinde vatandaşların sınava girecekleri yerler belli oldu. Adaylar, 6 Mayıs'ta yapılacak ALES giriş belgelerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden edinecekler.

Yeni kurulan ve ismi değişen üniversiteler

Yeni kurulan ve ismi değişen üniversiteler

Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, TBMM Milli Eğitim Komisyonunda kabul edildi. Buna göre 4'ü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kuruluyor. Bazı üniversitelerin de isimleri değişiyor.

2018 Fikriyat. Tüm hakları saklıdır.
BİZE ULAŞIN